Bona Fide z brązowym pakietem sponsorskim

bona_fide_logo.jpgNa pokładzie Klubu Biznesu Miedzi Legnica witamy kolejną firmę. Bona Fide bo o tej firmie właśnie mowa, wykupiła brązowy pakiet sponsorski i tym samym dołączyła do elitarnego grona naszych klubowiczów. Witamy i życzymy owocnej współpracy.

Przedmiotem działalności Bona Fide jest nie tylko badanie sprawozdań finansowych, ale przede wszystkim szeroko rozumiane świadczenie kompleksowych usług doradczych w zakresie finansów i rachunkowości.

Bona Fide służy profesjonalną pomocą w zakresie organizacji efektywnego i poprawnego systemu rachunkowości, w szczególności w takich aspektach jak: organizacja rachunkowości, opinie i ekspertyzy.

W ramach usług doradczych z zakresu rachunkowości finansowej i zarządczej firma oferuje:

• klasyczne obszary związane z założeniem księgowości, tj. plan kont, opracowanie wytycznych do sporządzenia bilansu oraz wytycznych dla dekretów księgowych, z uwzględnieniem dostosowania do wytycznych koncernu, opracowanie polityki rachunkowości,

• definicję planu miejsc powstawania kosztów (tzw. MPK),

• pomoc przy opracowaniu miesięcznych raportów zarządczych,

• pomoc przy sporządzaniu statutowych sprawozdań finansowych sporządzanych według MSR/MSSF lub według Ustawy o rachunkowości,

• organizację inwentaryzacji,

• wsparcie przy wdrażaniu systemów finansowo – księgowych typu ERP,

• przygotowywanie biznesplanów,

• wsparcie przy opracowywaniu raportów specjalnych wykraczających poza ww. obszary,

• definiowanie wewnętrznych procedur w zakresie obiegu dokumentów,

• opracowywanie procedur w zakresie ustawy deweloperskiej,

• pomoc w zorganizowaniu procesu deweloperskiego i budowlanego od strony prawnej, finansowej i rachunkowej,

• organizację procesu rachunkowo – finansowego oraz prawnego w przedsiębiorstwach z branży przemysłowej i wydobywczej.

 

Poza tym firma Bona Fide oferuje niezależne wykonywanie usług audytorskich. Wykonując audyt dąży do stworzenia długotrwałych, opartych na wzajemnym zaufaniu relacji z klientami. Bogate doświadczenie z zakresu badań sprawozdań finansowych oraz zindywidualizowane podejście, umożliwia dostarczenie usług na najwyższym poziomie.

Prace audytorskie przeprowadzane są zgodnie z przyjętymi przez firmę zasadami przeglądu i badania sprawozdań finansowych z uwzględnieniem:

1. Międzynarodowych Standardów Rewizji Finansowej,

2. rozdziału 7 Ustawy o rachunkowości z dnia 29 września 1994 roku,

3. Krajowych Standardów Rewizji Finansowej.

Celem badania sprawozdania finansowego jest wyrażenie przez biegłego rewidenta pisemnej opinii, że sprawozdanie jest prawidłowe, rzetelne i jasno przedstawia sytuację majątkową i finansową oraz wynik finansowy badanej jednostki. Jednak audyt w rozumieniu Bona Fide, to nie tylko badanie i wydanie opinii. To także poznawanie działań, otoczenia, ryzyka i warunków, w których spółka funkcjonuje. W rezultacie pozwala to na wskazanie klientowi drogi do podniesienia efektywności.

Śniadanie biznesowe
Wyjazdy na mecze
Strefa Miedzi Legnica

"Patrzymy na Miedź w kontekście długoterminowym. Klub budujemy w wielu obszarach. Uruchomiliśmy Biznes Klub Miedzi, który już w nadchodzącym roku powinien przynieść pierwsze dochody. W perspektywie 4-5 lat ma się on stać kolejnym mocnym źródłem finansowania Miedzi".

Andrzej Dadełło, właściciel Miedzi

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.